top of page

Proz Pro Bono نگاهی به

بیشتر این وب سایت به زبان انگلیسی است، اما ما همچنین قصد داریم به دوستان و مشتریان خود از کشورهای مختلف دسترسی به این برنامه را به زبان خودشان بدهیم. صفحه زیر در مورد پروژه، افراد حاضر در پروژه و انگیزه آن بحث می‌کند. این صفحه توسط بعضی از داوطلبان برتر ما ترجمه شده است. لطفاً توجه کنید که شما نیز می‌توانید به ما به هر زبانی پیام دهید و ما در همان زبان به شما پاسخ می‌دهیم.

Proz Pro Bono نگاهی به

چیست، کیست، کجاست، چه زمانی، چرا؟
چیست؟
برنامه ProZ Pro Bono یک طرح خیریه محور و رایگان است که توسط ProZ.com، بزرگترین جامعه مترجمان (شفاهی) حرفه‌ای در جهان، راه‌اندازی شده است. این برنامه متخصصان زبان را به سازمان‌های غیرانتفاعی و افرادی که نیاز به خدمات ترجمه و ترجمه شفاهی دارند، وصل می‌کند که همه به صورت داوطلبی انجام می‌شود. از طریق این برنامه، ProZ.com یک شبکه جهانی از پشتیبانی زبانی را فراهم می‌کند که امکان دسترسی به اطلاعات و خدمات حیاتی برای جوامع محروم را فراهم می‌کند.

​کیست؟

برنامه ProZ Pro Bono باعث می‌شود سازمان‌های غیرانتفاعی در سراسر جهان بتوانند با جوامع چندزبانه خود ارتباط بگیرند و منابع محدود خود را صرف هدف اصلی خود یعنی خدمت به محرومان کنند. کار ترجمه و ترجمه شفاهی توسط متخصصان زبان انجام می‌شود که از اعضای ProZ.com هستند. این افراد علاقمند به ایجاد تأثیر مثبت با ارائه تخصص خود به صورت رایگان به افرادی که نیاز به کمک دارند، هستند. این برنامه توسط اعضای ProZ.com حمایت مالی می‌شود.

​کجاست؟

​برنامه ProZ Pro Bono در مقیاس جهانی عمل می‌کند. متخصصین زبان و سازمان‌های غیرانتفاعی از تمام نقاط جهان می‌توانند شرکت کنند. این برنامه از ماهیت مجازی ProZ.com استفاده می‌کند و همکاری بین المللی را امکان‌پذیر می‌کند. داوطلبان می توانند خدمات خود را ارائه دهند و ذینفعان می‌توانند بدون توجه به موقعیت جغرافیایی خود درخواست کمک کنند.

چه زمانی؟

برنامه ProZ Pro Bono یک فعالیت مستمر است و شرکت در آن در طول سال امکان‌پذیر است. متخصصان زبان می‌توانند در هر زمان به عنوان داوطلب ثبت نام کنند و سازمان‌های غیرانتفاعی یا افراد نیازمند می‌توانند در صورت لزوم درخواست خود را ارسال کنند. انعطاف‌پذیری در زمان‌بندی، امکان پاسخ فوری به نیازهای فوری مرتبط با زبان را فراهم می‌کند.

​چرا؟

برنامه ProZ Pro Bono یک هدف حیاتی در پر کردن شکاف‌های زبانی برای کسانی دارد که ممکن است برای تهیه یا دسترسی به اطلاعات و خدمات ضروری دغدغه داشته باشند. این با ارزش‌های اصلی ProZ.com هم راستا می‌شود که همکاری و پشتیبانی در جامعه ترجمه و ترجمه شفاهی را تقویت کرده و تفاوت معناداری در دنیا ایجاد کند. این برنامه ماموریت گسترده‌تری را برای ارتقاء درک، ارتباط و دسترسی به اطلاعات در سطح جهانی انجام می‌دهد.

این برنامه یک تلاش دلسوزانه و تأثیرگذار است که متخصصان زبان را قادر می‌سازد تا مهارت‌های خود را داوطلبانه ارائه دهند و خدمات مهمی را به نیازمندان در سراسر جهان ارائه دهند. مترجمان و مترجمان شفاهی داوطلب در برنامه ProZ Pro Bono مهارت‌ها و تخصص خود را، نه برای منافع شخصی، بلکه برای ایجاد تأثیر مثبت بر زندگی افرادی که به پشتیبانی زبان نیاز دارند، به اشتراک می‌گذارند.

برای اطلاع از این که آیا سفیری در کشور یا زبان شما داریم، به صفحه سفیران مراجعه کنید!

Translated by Amir Mohammed Gol ترجمه شده توسط امیرمحمد گل

bottom of page